מודעות עצמית גבוהה לבריאות ולאיכות חיים טובה

גבר, בוא ניגש ישר לעניין אוקי? הרי אתה יודע שמאמר על גברים ומודעת עצמית יעסוק בין היתר בפעילות גופנית, שזה אולי האפקט החשוב ביותר של טיפוח ומיקסום ה well-being שלנו כגברים. זה מעולה לשחרור מתחים, זה מעולה לביטחון ולדימוי העצמי שלנו. עכשיו שיישרנו קו, בוא נצלול לתוך הנתונים.

מחקרים רבים הראו כי לפעילות ספורטיבית רגילה יש השפעה טובה נגד דיכאון. לאימון על בסיס קבוע יש את היכולת לשבור את המאזן האנרגטי השלילי ואת הדעיכה הגופנית והנפשית שאנשים רבים מדי סובלים מהם, וליצור מאזן חיובי ובמקביל להגדיל את המורל והירידה במשקל. פעילות גופנית גורמת לתחושת משקל ושליטה בגוף. למעשה, חשוב להבין שיש "מעגל אכזרי" אשר נמשך ונמשך אשר בו תחושות שליליות מתבטאות בתחושות לא נעימות בגוף, אשר בתורן גם כן תורמות למצב הרוח השלילי – וחוזר חלילה. לכן כה חשוב לשבור את המעגל הזה ולייצר מומנטום של תנועה ועשייה, והרבה פעמים המקום הנכון להתחיל ממנו הוא האספקט הגופני.

מודעות עצמית לגברים
מודעות עצמית – לא מילה גסה…

דימוי עצמי חיובי – ומה שאפשר ללמוד מספורטאים בנושא

מחקרים רבים מראים כי לספורטאים יש דימוי גוף חיובי יותר בהשוואה לאוכלוסייה הכללית. נתון זה מקורו בספורטאים המטפחים גוף בריא, אסתטי וחיוני. אנשים אלו מקדישים את חייהם לשמירה על המראה הגופני האידאלי, כך שהם יודעים דבר או שנים על הקשר בין גוף בריא לאיכות חיים משופרת. ואכן הוכח, לא באופן מפתיע במיוחד כי פעילות גופנית בעצימות ובתדירות גבוהה מסייעת לשפר את דימוי הגוף, את הערך העצמי וכמו כן מסייעת לחמוק ממצבי רוח רעים. מחקרים טרם חשפו את מה שקדם לזה: אנשים אלה עם דימוי עצמי חיובי הם המשתתפים לעתים קרובות בספורט או אם אלה שמשתתפים בספורט מפתחים דימוי גוף חיובי. עם זאת, אין ספק שיש קשר ישיר בין השניים. אצל הגברים, בתוצאה של אחד המחקרים, הנתונים מראים כי 62% אמרו כי פעילות גופנית הנה גורם חיובי לדימוי גוף חיובי, ואילו 39% ציינו כי ירידה במשקל שיפרה עבורם לטובה את דימוי הגוף.

הקשר בין דימוי עצמי לפעילות גופנית

ומה אתה חושב שקורה בקרב נשים? כמובן שמחקרים מרובים בתחום דימוי הגוף מגלים שרוב הנשים אינן מרוצות מהמראה החיצוני החיצוני שלהן. במקביל, מחקרים מגלים שאחד הגורמים הדומיננטיים ביותר לתחושת חוסר נחת הם בעיות ירידה במשקל כמו גם תחושה של עודף משקל. במחקר נשאלו נשים על הגורמים המשפיעים ביותר על הדימוי האישי שלהם.

בזכות מחזור דם בריא יותר, חילוף חומרים מהיר יותר, וחיוניות גופנית יחסית משופרת – משתפר הדימוי העצמי באופן משמעותי ומביא עמו איכות חיים טובה הרבה יותר. מחקרים מוכיחים כי פעילות הגופנית מוסיפה שנים לחיים ואף משפרת את איכותם ומרחיקה מחלות. במקביל, עבור מי שמתמיד בכך – שמירה על הרגלים בריאים וביניהם ביצוע פעילות גופנית באופן עקבי הינה "תעודת הביטוח" הטובה ביותר לבריאות פיזית ונפשית. פעילות גופנית תורמת רבות לאנשים בכל שלב בחיים כיוון שביכולתה להוביל לשיפור איכות החיים לגברים ונשים כאחד וכמו כן להפחית, באופן טבעי, עבור אנשים אלו את הסיכויים לחלות במחלות אשר ניתן למנוע באמצעות אימות הרגלים בריאים.

בכוחנו לשפר את ההערכה העצמית החיובית שלנו, את הדימוי הגופני, ואף להתפתח תודעתית ונפשית – כל זאת ועוד באמצעות שמירה על תנועה ופעילות גופנית. בין אם אתה מתאמן בבית, בקבוצה, בחדר כושר – אימון נכון שם נכון על חיזוק השרירים כמו גם פיתוח מודעות לגוף על תפקידיו השונים. דרך נפלאה להתוודע לכישוריך הטבעיים מבחינת יכולת הגוף ומגבלותיו היא פשוט להתחיל להתאמן במידה מספקת. אימון כוח לעולם לא יהיה שלם ללא פעילות גופנית אירובית אשר גורם לתחושות שמחה ורגיעה בזכות בטא אנדורפין המופרש במוח במיוחד בפעילות מסוג זה. פעילות הגופנית היא ללא ספק הזדמנות עבורך להוריד מתחים, לשחרר  לחצים ולהתחבר להנאה אמיתית. הנאה זו משפרת את מצב הרוח ומובילה לאיכות חיים חדשה. גברים בכל גיל, השומרים על חיוניות ובריאות – מבטיחים  לעצמם איכות חיים טובה יותר כמו גם שלווה פנימית מועצמת.